سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/7/26
6:54 ص

بالاخره تعطیلی پنجشنبه ها به پایان رسید

با پایان یافتن مهرماه تعطیلی پنجشنبه ها نیز به پایان می رسد و بر این اساس از پنجشنبه پنجم آبان ماه تعطیلی ادارات دولتی نخواهیم داشت و فقط مدارس همچنان تعطیل هستند. طبق تصمیم ستاد بحران و مصوبه کارگروه تخصصی تحول اداری استانداری هرمزگان به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی و سوخت، ادارات دولتی از اول تیرماه تا پایان مهرماه روزهای پنجشنبه تعطیل گردید. اما مشخص نیست که آیا این تصمیم تاثیری در کاهش مصرف سوخت و انرژی داشته یا خیر؟!

اما با توجه به اینکه تعطیلات در تقویم ما بسیار زیاد است و در هیچ نقطه ای از دنیا این همه تعطیلی وجود ندارد، مردم از این تصمیم ناخرسند بودند زیرا باعث طولانی شدن روند کارهای مردم می شد و برخی هفته ها که یک روز دیگر آن هم تعطیل بود عملاً هیچ کاری انجام نمی گرفت. به هر حال لازم است این خبر خوشحال کننده را به اهالی استان هرمزگان بدهیم که تعطیلی ادارات دولتی در پنجشنبه ها به پایان رسید.


  

90/7/22
10:39 ص

بزرگترین نقص ورزشگاه 20 هزار نفری بندرعباس،

 نداشتن نمازخانه است

مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره مسابقه تالیف کتاب نماز اظهار داشت: این مسابقه برای نویسندگان جوان و جوانان نویسنده تدارک دیده شده و نوجوانان و جوانان علاقمند سنین 15 تا 29 سال سراسر کشور می توانند در این مسابقه شرکت نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن فروزان نژاد افزود: در این دوره شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به آدرس ستاد اقامه نماز استان ارسال یا تحویل نمایند و برگزیدگان علاوه بر جوایز کشوری، از سوی ستاد اقامه نماز استان نیز هدایایی دریافت می کنند. مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان همچنین از تشکیل گروه‌های مردمی نماز یاور با هدف ساماندهی ظرفیت‌های خاموش جامعه در استان خبر داد. وی افزود: این طرح در راستای عملیاتی کردن فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برون سپاری فعالیت‌ها اجرا و از طریق آن عمده فعالیت‌های ستاد اقامه نماز به این گروه‌ها واگذار می‌شود.
حجت الاسلام فروزان نژاد با بیان اینکه طرح نماز یاوران در بین گروه‌های منسجم شناسنامه‌دار از جمله مساجد، هیئت‌های مذهبی و ... اجرا می‌شود، افزود: در اجرای این طرح هر استان مکلف است حداقل پنج گروه را پس از شناسایی و ثبت برای شرکت در دوره‌های توجیهی به مرکز معرفی کند.
مسئول ستاد اقامه نماز هرمزگان ادامه داد: پس از تایید صلاحیت گروه‌ها توسط دفتر مرکزی، فعالیت آنان از آذر ماه سال‌جاری به صورت رسمی آغاز می‌شود.
این مسئول برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوعات معارف نماز، کیفیت ترویج نماز، آسیب شناسی‌های لازم و اطلاع رسانی‌های مورد نیاز در این زمینه، ایجاد شبکه اجتماعی نماز، دائر کردن سامانه مناسب برای پاسخگویی به سئوالات و شبهات در مورد نماز را بخشی از تعهدات ستاد اقامه نماز نسبت به گروه‌های نماز یاور ذکر کرد.
فروزان‌نژاد اضافه کرد: معرفی و در اختیار قرار دادن اقلام تبلیغی و فرهنگی برای ترویج نماز، برگزاری اجتماع سالانه فعالان نماز برای تبادل نظر و انتقال تجربه و برگزاری جلسات توجیهی موردی از دیگر تعهدات این ستاد است.

وی همچنین به برگزاری بیستمین اجلاس سراسری نماز در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: دستاوردهای این اجلاس، فرهنگ سازی برای نماز است. حجت الاسلام والمسلمین فروزان نژاد از کم توجهی به فرهنگ نماز گله کرد و گفت: به عنوان مثال می توان از عدم وجود نمازخانه در ورزشگاه 20 هزار نفری بندرعباس نام برد که با وجود هزینه هنگفت برای احداث این ورزشگاه، لااقل جایی برای نماز خواندن ورزشکاران در نظر نگرفته اند. وی گفت: بزرگترین نقص ورزشگاه 20 هزار نفری بندرعباس، نداشتن نمازخانه است.


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ