سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/9/17
12:16 ص

 

سربازان جبهه فرهنگی بدون فشنگ و مهمات چگونه می توانند بجنگند؟

 

در جلسه ای با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان نحوه توزیع اعتبارات فرهنگی و اجتماعی در هرمزگان بررسی شد، اما از نحوه توزیع اعتبارات فرهنگی دور سوم سفر هیئت دولت به استان هرمزگان و اختصاص آن به رسانه ها صحبتی نشد. گل محمد بامری در جلسه کارگروه اجتماعی استان هدف از تشکیل این جلسه را هماهنگی و توزیع اعتبارات فرهنگی و اجتماعی استان را بر اساس رویکرد عدالت محوری و توجه و اهتمام به فعالیتهای فرهنگی عنوان و گفت: مقولات فرهنگی از جمله مسائل مهم و محوری است که باید مورد توجه و برنامه ریزی قرار گیرد و اگر مسائل به صورت ریشه ای و اساسی حل و فصل نشود بسیاری از مشکلات نیز مرتفع نخواهند شد. مهندس بامری با اشاره به توجه و اهتمام دولت به امر فعالیتهای فرهنگی افزود: در دولتهای نهم و دهم اقدامات مثبتی به منظورارتقای فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته ومطمئن باشید با توجه به رویکرد عدالت محور توزیع اعتبارات بر این اساس انجام می شود. 

***

اهتمام دولت احمدی نژاد به امر فعالیتهای فرهنگی با تصویب کمک فرهنگی به رسانه ها و احداث فرهنگسرای رسانه در استان هرمزگان به اثبات رسیده، اما اهتمام مجریان آن در استان هنوز به اثبات نرسیده است.

اکنون سئوال ما این است که با توجه به سرمایه گذاری عظیم استکبار جهانی برای تهاجم فرهنگی بر علیه کشورمان، مسئولان چه تدابیری برای خنثی کردن این تهاجم و به تعبیر مقام معظم رهبری شبیخون فرهنگی اندیشیده اند؟ با حرف که نمی توان به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن رفت! نیاز به هزینه کردن است. مسئولان همواره اصحاب رسانه را سربازان جنگ نرم می خوانند ولی از تهیه مهمات برای این سربازان غافل مانده اند. سربازان جبهه فرهنگی بدون فشنگ و مهمات چگونه می توانند بجنگند؟ ارشاد که حمایت کافی از نشریات نمی کند، حتی قول داده بودند نشریاتی که در بحث هدفمندسازی یارانه ها و انتخابات عملکرد خوبی داشته باشند مورد تشویق قرار دهند اما به دست فراموشی سپرده شد. حتما از سیاست تشویق برای یک نشریه و تنبیه برای همه پیروی می کنند. اکثر ادارات هم در پرداخت مطالبات نشریات کوتاهی می کنند و حرفشان این است که پول نداریم. امسال نشریات سال بسیار سختی را سپری کرده اند. اگر حمایتهای شهرداری بندرعباس، برق منطقه ای، توزیع برق، سپاه و آبفا شهری نبود اکثر نشریات استان تعطیل شده بودند. نمی دانیم پولهای مملکت کجا رفته؟! شاید حق با مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان است و کشور با مصیبت مدیریت مالی روبروست.


پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ