سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

89/9/20
8:6 ع

همواره خون بر شمشیر پیروز است

 

محرم، ماه خون و قیام، ماه پیروزی خون بر شمشیر بار دیگر از راه رسید. به قول رهبر معظم انقلاب، عاشورا یک حادثه نیست بلکه یک فرهنگ است.

حماسه عاشورا را نمی توان یک حادثه معمولی به شمار آورد و از کنار آن به سادگی گذشت. چرا که اگر این طور بود می بایست بعد از قرنها این حادثه نیز مانند دیگر حوادث ریز و درشت به دست فراموشی سپرده می شد و امروز هیچ اثری از آن باقی نمی ماند. ولی بر خلاف این تصور، این حماسه جاودان تاریخی روز به روز تازه تر و در جهانیان جلوه گرتر می شود. از این رو باید آنرا یک سرمشق مهم برای بشریت دانست و همه از آن درس بگیریم. زیرا امام حسین (ع) برای مبارزه با ظلم و بی عدالتی و برای برافراشته شدن پرچم عدالت و یکتاپرستی قیام کرد و فرمود: من مرگ با عزت را بهتر از زندگی با ذلت می دانم.

در هر زمان، یزیدیانی وجود دارند که عدالت، روشنگری و حکومت حق و عدالت را بر نمی تابند و بقای خود را در ناآگاهی مردم و ایجاد تفرقه می دانند. لذا باید یزیدیان زمان را بشناسیم و فریب نیرنگ ها و شعارهای دروغین آنها را نخوریم و فریاد حق طلبی خود را به گوش همگان برسانیم. مهمترین درسی که از قیام اباعبدا... (ع) می آموزیم نترسیدن از مرگ در راه حق است. زیرا همواره خون بر شمشیر پیروز است.


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ