سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/9/17
12:16 ص

 

سربازان جبهه فرهنگی بدون فشنگ و مهمات چگونه می توانند بجنگند؟

 

در جلسه ای با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان نحوه توزیع اعتبارات فرهنگی و اجتماعی در هرمزگان بررسی شد، اما از نحوه توزیع اعتبارات فرهنگی دور سوم سفر هیئت دولت به استان هرمزگان و اختصاص آن به رسانه ها صحبتی نشد. گل محمد بامری در جلسه کارگروه اجتماعی استان هدف از تشکیل این جلسه را هماهنگی و توزیع اعتبارات فرهنگی و اجتماعی استان را بر اساس رویکرد عدالت محوری و توجه و اهتمام به فعالیتهای فرهنگی عنوان و گفت: مقولات فرهنگی از جمله مسائل مهم و محوری است که باید مورد توجه و برنامه ریزی قرار گیرد و اگر مسائل به صورت ریشه ای و اساسی حل و فصل نشود بسیاری از مشکلات نیز مرتفع نخواهند شد. مهندس بامری با اشاره به توجه و اهتمام دولت به امر فعالیتهای فرهنگی افزود: در دولتهای نهم و دهم اقدامات مثبتی به منظورارتقای فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته ومطمئن باشید با توجه به رویکرد عدالت محور توزیع اعتبارات بر این اساس انجام می شود. 

***

اهتمام دولت احمدی نژاد به امر فعالیتهای فرهنگی با تصویب کمک فرهنگی به رسانه ها و احداث فرهنگسرای رسانه در استان هرمزگان به اثبات رسیده، اما اهتمام مجریان آن در استان هنوز به اثبات نرسیده است.

اکنون سئوال ما این است که با توجه به سرمایه گذاری عظیم استکبار جهانی برای تهاجم فرهنگی بر علیه کشورمان، مسئولان چه تدابیری برای خنثی کردن این تهاجم و به تعبیر مقام معظم رهبری شبیخون فرهنگی اندیشیده اند؟ با حرف که نمی توان به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن رفت! نیاز به هزینه کردن است. مسئولان همواره اصحاب رسانه را سربازان جنگ نرم می خوانند ولی از تهیه مهمات برای این سربازان غافل مانده اند. سربازان جبهه فرهنگی بدون فشنگ و مهمات چگونه می توانند بجنگند؟ ارشاد که حمایت کافی از نشریات نمی کند، حتی قول داده بودند نشریاتی که در بحث هدفمندسازی یارانه ها و انتخابات عملکرد خوبی داشته باشند مورد تشویق قرار دهند اما به دست فراموشی سپرده شد. حتما از سیاست تشویق برای یک نشریه و تنبیه برای همه پیروی می کنند. اکثر ادارات هم در پرداخت مطالبات نشریات کوتاهی می کنند و حرفشان این است که پول نداریم. امسال نشریات سال بسیار سختی را سپری کرده اند. اگر حمایتهای شهرداری بندرعباس، برق منطقه ای، توزیع برق، سپاه و آبفا شهری نبود اکثر نشریات استان تعطیل شده بودند. نمی دانیم پولهای مملکت کجا رفته؟! شاید حق با مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان است و کشور با مصیبت مدیریت مالی روبروست.


  

90/9/9
11:59 ع

شهردار بندرکنگ از بازنشستگان شهرداری تجلیل کرد

مقدمه:

ایجاد پیوند دوستی بین مردم به خصوص بازنشستگان امری پسندیده و نیکوست. جامعه ای که بنای خود را بر وحدت و انسجام می گذارد و راههای پیشرفت را به روی خود می گشاید، به اعتقاد صاحب نظران، بازنشستگان و سالمندان عامل وحدت امتند و می توانند تفرقه ها را ریشه کن و افراد را بر سر سفره های واحد بنشانند. تجربه آنان در امر وحدت و رفع اختلافات بسیار ارزنده است. در ادبیات و فرهنگ ما نیز بازنشستگان نهاد رفع اختلاف و نقطه وحدت آفرینی هستند و می توانند الگو و سرمشق باشند و یکی از قشرهای تاثیرگذار در جامعه را نیز می توان خدمتگزاران صدیق شهرداریها دانست که در وهله اول شهرداری بندرکنگ از این قاعده مفید و مثبت دور نیست و بی شک تلاش و زحمات این عزیزان پیش ایزدمنان و شهروندان اجر معنوی و اخروی را همراه خواهد داشت.

با نگاهی گذرا به عملکرد شهرداری بندرکنگ در سالهای اخیر، در می یابیم که محمد داشی جان یکی از شهرداران فعال و برتر می باشد که در طول مدت تصدی خود طی آئین های مختلف ملی و مذهبی خدمات ارزنده ای ارائه داده و مردم بندرکنگ قدردان زحمات شهردار پرتلاش و همکاران محترمشان خواهند بود. شهردار بندرکنگ با همکاری همه جانبه شورای اسلامی این شهر تمام هم و غم خود را جهت توسعه عمران و آبادانی این شهر به کار گرفته اند. امیدواریم در این مسئولیت خطیر با گام های استوار و با مردمی پرتلاش و خونگرم بندری زیبا در کنار آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس داشته باشیم.  (شهرزاد پروین)

***

 به پاس بزرگداشت بازنشستگان در روز خانواده و تکریم از بازنشستگان، طی آئین با شکوهی از سوی محمد داشی جان شهردار بندرکنگ، از بازنشستگان شهرداری بندرکنگ تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار صدف از بندرلنگه: در این مراسم که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بندرکنگ، جمعی از بازنشستگان و خانواده های آنان در سالن اجتماعات شهرداری بندرکنگ برگزار گردید،  شهردار بندرکنگ طی سخنانی ضمن خیر مقدم و خسته نباشید به بازنشستگان اظهار داشت: خداوند را شاکرم که توفیقی حاصل شد تا در جمع همکاران پرتلاش و زحمتکش این شهرداری باشیم، افرادی که سالها زحمت کشیدند آن هم بدون امکانات امروزی.

محمد داشی جان افزود: یاد و خاطره آن عزیزانی که در پیش ما نیستند را نیز گرامی می داریم و به روان پاکشان درود می فرستیم.

شهردار بندرکنگ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خدمت در شهرداری و خدمات شهری جایگاه بسیار بزرگی است و در فرهنگ دینی بالاترین و شریف ترین شغل ها خدمات رسانی به مردم است.

وی ادامه داد: دست یکایک دوستان عزیز را می بوسم و به وجودتان افتخار می کنم.

در ادامه ملاح رئیس شورای اسلامی شهر بندرکنگ ضمن تشکر و قدردانی از شهردار بندرکنگ که به فکر بازنشستگان هستند گفت: انسان در طول زندگی مراحلی را طی می کند تا به بازنشستگی می رسد.

وی افزود: عزیزانی که در طول عمر پر برکت خود به شهرداری خدمت کرده اند بازنشستگی پایان کارشان نیست بلکه اکنون باید تجربیات کاری و زندگی خود را به نسل جوان بیاموزند. از تجربیات بازنشستگان در جامعه باید استفاده کرد تا جامعه به خصوص خانواده ها وضعیت مطلوبی داشته باشند و مردم هم قدردان زحمات بازنشستگان خواهند بود.

سپس یزدان پناه یکی از اعضای شورا ضمن تشکر و قدردانی از شهردار بندرکنگ گفت: انصافاً در طول خدمت در شورا از نزدیک شاهد شور و اشتیاق کارگران شهرداری برای خدمت به مردم بوده ایم و جا دارد از یکایک این عزیزان که در شهرداری کار می نمایند تشکر کنیم و از بازنشستگان که با حداقل امکانات در سالهای قبل عاشقانه زحمت کشیدند و جوانی خود را صرف عمران و آبادانی شهر خود و میهن اسلامی نموده اند نیز قدردانی نماییم.

در پایان از سوی شهردار بندرکنگ لوح تقدیر و هدایایی به بازنشستگان اهدا شد.


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ