سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

92/9/1
2:6 ع

 

چرا قیام عاشورا، این همه تاثیرگذار است؟

دهه اول محرم را با عزاداری با شکوه شیعیان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در ایران اسلامی و برخی دیگر از کشورهای جهان پشت سر گذاشتیم که امید است این عزاداری ها تسلی بخش قلب داغدار امام عصر (عج) بوده باشد.

حقیقت این است که امام حسین (ع) و یارانش خود را فدای اسلام کردند تا دین اسلام زنده بماند. اگر امروز نام اسلام و راه پیامبر اسلام (ص) در جهان زنده است به واسطه محرم و جانفشانی امام حسین (ع) است، اگر محرم و عاشورا زنده است به واسطه  شکیبایی و افشاگریهای حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) است که پیام عاشورا را به دیگران رساندند و اگر واقعه عاشورا هر سال باعظمت تر از قبل برگزار می شود به واسطه عزاداری شیعیان و عنایات خاص امام زمان (عج) است که شور حسینی را در دل شیعیان شعله ور می سازد. باور کنید تنها دلخوشی امام زمان شیعیان است و امیدش فقط به ماست.

شاید اگر شیعیان در جهان نبودند امام زمان (عج) نیم نگاهی نیز به این دنیا نمی کردند و هرگز از پس پرده غیبت بیرون نمی آمدند. این دنیا با همه عظمتش با یک نفرین امام زمان (عج) می تواند در یک لحظه نیست و نابود شود اما مطمئنیم که ایشان ناظر اعمال و رفتار مردم است و با آنکه از نظرها غایب است اما یک لحظه از وقایع دنیای ما غافل نیست و بالاخره یکروز خواهد آمد و با شمشیر عدالت، جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد. پس بکوشیم پیروان خوبی برای ائمه اطهار (ع) و سربازان مطیعی برای امام زمان (عج) باشیم. از همه مهمتر این که سعی کنیم  فرزندان خود را به گونه ای تربیت نماییم که امام زمان (عج) به آنها افتخار کنند.

امام حسین (ع) با اینکه فرزند پیامبر (ص) بود و احترام خاصی در نزد پیامبر داشت اما مظلومانه توسط مسلمان نماهای آن دوران با وجیع ترین شکل ممکن به شهادت رسید به طوری که دل هر انسان آزاده ای را مملو از غم و اندوه می کند. در روایات آمده است که شرکت در عزاداری ماه محرم و صفر عبادت است و کسانی که در عزای امام حسین (ع) خالصانه اشک بریزد و عزاداری کنند گناهانشان بخشیده می شود. امام حسین (ع) با آنکه می توانست با یک نفرین خود، تمام لشکریان کفر را نابود کند اما به این دلیل که دل به دنیا نبسته بود اینکار را نکرد. شاید اگر اینکار را می کرد به ظاهر پیروز می شد اما دیگر قیام عاشورا به اندازه اکنون تاثیرگذار نبود.

 


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ