سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

89/2/22
9:51 ع

آقای رئیس جمهور !

چرا محرومیت های فرزندان چهارم برطرف نمی شود؟

دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی بارها از سیاست گذشته وزارت بهداشت در کنترل جمعیت کشور انتقاد کرده و شعار (دو بچه کافی است) را یک شعار ضد اسلامی عنوان کرده و اخیرا مجددا حرفهای گذشته خود را تکرار کرده و خواستار تجدید نظر در سیاست کنترل جمعیت شده است. وی عقیده دارد که جمعیت مسلمانان و به ویژه شیعیان نباید کاهش یابد زیرا به ضرر اسلام تمام خواهد شد. برخی از علما و مراجع تقلید نیز از مواضع رئیس جمهور در این زمینه دفاع کرده اند.

احمدی ن‍ژاد در  در جمع کارگران نمونه کشور در تاریخ  7/2/89 "با انتقاد شدید از شعار فرزند کمتر زندگی بهتر و هشدا نسبت به محقق شدن این شعار گفت: شعار فرزند کمتر زندگی بهتر در خانواده‌های با سطح تحصیلات بالا تاثیر گذاشته است و خانواده‌هایی که سطح تحصیلی پایین‌تری دارند کمتر به این شعار توجه کردند. این یعنی این‌که تمام معادلات اجتماعی در جامعه به هم می‌خورد و با ادامه این سیاست‌ها کل جامعه ما در آینده به زمین می‌خورد.

وی افزود: حالا یک مشت آدم خیال می‌کنند که آن‌ها روزی مردم را می‌دهند و به محض این‌که خانواده‌ای دارای سه فرزند و یا چهار فرزند می‌شود به آن خانواده اعتراض می‌کنند، انگار که آن‌ها می‌خواهند روزی این خانواده را بدهند. به شما چه که چند بچه کافی است؟ چرا قانون می‌گذارید که کسی از سه بچه بیشتر حق ندارد داشته باشد؟ این تفکرات مادی است. این‌که من می‌گویم حرف من نیست حرف خداست، خدا می‌گوید از ترس فقر بچه را نکشید. "

...

اما گله و سئوال من از دکتر احمدی نژاد این است که چرا شما که با این سیاست مخالف هستید دستور نمی دهید که محدویت های اعمال شده در مورد فرزندان چهارم لغو شود؟ چرا سازمان تامین اجتماعی برای فرزندان چهارم به بعد دفترچه بیمه صادر نمی کند و سازمان بازرگانی نیز فرزندان چهارم به بعد را از کالا برگ محروم ساخته است؟


89/2/5
11:42 ع

شورای شهر بندرعباس با استعفای شهردار موافقت کرد

پس از استعفای غیر منتظره شهردار جوان و کوشای بندرعباس، اعضای شورای اسلامی شهر در جلسه روز یکشنبه 5 اردیبهشت ماه جاری علی رغم میل باطنی با استعفای وی موافقت کردند و سرپرستی شهرداری مرکز استان هرمزگان را به فرد جوان تری به نام جعفر بهاری میمندی معاون فنی و شهرسازی شهرداری سپردند. با اینکه بیش از 8 ماه از انتخاب شریفی نژاد به عنوان شهردار بندرعباس نمی گذرد، ولی انصافا خوب کار کرد و مردم نمره بالایی را به وی می دهند.

شریفی نژاد دلیل استعفای خود را دو شغله بودن عنوان کرد زیرا وی مدیر یک آژانس هواپیمایی در بندرلنگه نیز می باشد. اما حرف و حدیث های دیگری در پشت پرده وجود دارد و می گویند وی را وادار به استعفاء کردند. چون خیلی از مدیران هستند که دو شغله یا چند شغله بوده و هستند و کسی ایرادی از آنها نمی گیرد. خدا عالم است. برخی عقیده دارند مدیر یک آژانس بودن که شغل دولتی نیست و به نظر نمی رسد مانع از پذیرش مسئولیت دیگری باشد. به هر حال شریفی نژاد کارنامه درخشانی را از خود برجای گذاشت و رفت و برایشان آرزوی موفقیت در هر جایی که خدمت می کنند داریم. امیدواریم شهردار آینده بندرعباس نیز فردی پرتلاش و مردمی باشد.


پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ