سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

92/12/13
10:35 ع

 

با دوستان مروت، با دشمنان مدارا 

معمولا مسائل و حوادث گوناگونی در طول روزها پیش می آید که برای ما نگرانی و ناراحتی هایی را بوجود می آورد. اگر بخواهیم زندگی را سخت بگیریم و وقتمان را صرف پرداختن به مشکلات و ناراحتی های روزمره کنیم، آسایش و آرامش را از خود سلب می کنیم و وقتی به خود می آییم که می بینیم به خاطر برخی مسائل بی ارزش دنیوی عمر خود را تلف کرده ایم و چیزی جز پشیمانی و گناه عایدمان نشده است. آیا به راستی به این فکر افتاده ایم که چگونه زندگی کنیم تا دچار استرس و نگرانی نشویم؟

ضرب المثل معروفی است که می گوید:

                      آسایش دوگیتی تفسیر این دو حرف است

                                                             با دوستان مروت، با دشمنان مدارا

هر کس این ضرب المثل را سرلوحه زندگی خود قرار دهد، از هیچ مسئله و اتفاقی که بر خلاف میلش باشد، ناراحت و سرخورده نمی شود. البته با دشمنان واقعی دین و میهن نباید مدارا کرد. اما با دشمنان عادی می توان مدارا کرد.

مثلا اگر طرفدار تیم قرمز هستیم و تیم آبی به ناحق برنده مسابقه شد نباید دچار یاس و ناامیدی شویم و دست به کارهای غیر منطقی بزنیم. اعتراض حق طبیعی ماست ولی اگر اعتراض ما را نپذیرفتند نباید دست به خشونت بزنیم و ورزشگاه را به آتش بکشیم. به این موضوع فکر کنیم که همه اینها یک بازی برای سرگرمی ماست و هرکدام برنده و یا بازنده می شدند فرقی به حال ما نمی کرد.

 


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ