سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/11/21
12:3 ع

اولین شماره افسانه گراش منتشر شد

پس از حدود دو ماه از انتشار آخرین شماره حمایت گراش، این بار نویسندگان نشریه، با نام افسانه برای گراش نوشتند. در اولین شماره نشریه افسانه گراش پرونده مفصلی درباره دبی خواهید خواند که سعی شده از جنبه‌های متفاوتی به گراشی‌های حاضر در این شهر و دیدگاه مردم درباره کار و زندگی در دبی پرداخته شود. گزارشی درباره انتخابات و اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه کل از دیگر مطالب این شماره است. 

برای نویسندگان با ذوق نشریه افسانه گراش آرزوی توفیق روزافزون داریم.


  

90/11/2
5:33 ع

 

ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت 

یکی از جوانان ایرانی به نام «بابک» که به دست معتصم خلیفه خون آشام عباسی اعدام شد، هنگام مرگ رو به معتصم کرد و گفت: این را بدان که ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت و سلطه بیگانگان را تحمل نخواهد کرد من درسی به جوانان ایران داده ام که هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد .

من مردانگی و درس مبارزه را به جوانان ایران آموختم و هم اکنون که جلاد تو شمشیرش را برای بریدن دست و پاهای من تیز می کند صدها ایرانی با خون بجوش آمده آماده طغیان هستند. مازیار هنوز مبارزه می کند و صدها بابک و مازیار دیگر آماده اند تا مردانه برخیزند و میهن گرامی را از دست متجاوزان و یوغ اعراب بدوی و مردم فریب برهانند .

آخرین گفتار بابک چنین بوده  :تو ای معتصم خیال مکن که با کشتن من فریاد استقلال طلبی ایرانیان را خاموش خواهی کرد من لرزه ای بر ارکان حکومت عرب انداخته ام که دیر یا زود آن را سرنگون خواهد نمود ...

تو اکنون که مرا تکه تکه میکنی هزاران بابک در شمال و جنوب و شرق و غرب ایران ظهور خواهد کرد و قدرت پوشالی شما پاسداران جهل و ستم را از میان بر خواهد داشت !

خلیفه ظالم دستور داد دستها و پاهای بابک را بریدند . چون بابک برزمین درغلتید، خلیفه دستور داد شکمش را بدرند. پس از آن چوبه‌ی داری در میدان شهر سامرا افراشتند و جسد بابک را بردار زدند، و خلیفه سرش را به خراسان فرستاد. آخرین سخنی که بابک با فریادی بلند بر زبان آورد این بود: «پاینده ایران»

ملت شجاع ایران همواره در برابر تجاوزات و زورگویی های دشمنان جانانه ایستادگی کرده اند و تن به ذلت نداده اند. نمونه عینی آن رشادتهای جوانان و شیرمردان ما در 8 سال دفاع مقدس است که اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک عزیز ایران به دست دشمنان بیفتد و امروز ملت ما با غرور سر خود را بالا گرفته و به شهدا و رزمندگان خود افتخار می کند. اکنون نیز بیگانگان و دشمنان این مرز و بوم اگر خیال دست اندازی به این مرز و بوم را داشته باشند با همان پاسخ کوبنده سالهای دفاع مقدس مواجه خواهند شد. تحریمهای اقتصادی و... نیز نمی تواند ملت ما را به زانو درآورد و قطعا پیروزی از آن ملت ایران است زیرا ملت ما پیرو مکتب حسین بن علی (ع) است و هرگز از مرگ نمی هراسد.

تک تک مردم ایران، همیشه این بیت شعر حکیم ابوالقاسم فردوسی را با صدای رسا می خوانند:

اگر سر به سر تن به کشتن دهیم

از آن به که کشور به دشمن دهیم

دریغ است ایران که ویران شود

کنام پلنگان و شیران شود.


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ