سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

91/3/19
11:20 ص

 

تعامل سازنده با رسانه ها، نشانه مدیران موفق است

رسانه های گروهی از جایگاه والایی در بین اقشار مختلف مردم برخوردارند و هر یک از رسانه ها چه رادیو و تلویزیون و چه مطبوعات، خبرگزاریها و سایتهای خبری در اطلاع رسانی به آحاد جامعه و فرهنگ سازی سهمی دارند که متولیان امور نباید سهم هیچیک از آنها را نادیده بگیرند.

البته بجز رسانه های گروهی متداول، برخی کارشناسان حوزه رسانه معتقدند که تریبون های نماز جمعه، روحانیون و سخنوران مجالس و یا حتی تاکسی ها نیز به عنوان رسانه محسوب می شوند.

به هر حال رسانه ها، ظرفیت بسیار مناسبی در جهت رشد و توسعه جوامع هستند که تاکنون از ظرفیتهای همه جانبه آنها به خوبی استفاده نشده است. رسانه ها می توانند در آگاهی رسانی به مردم در همه زمینه ها موثر باشند. رسانه ها در جهت دهی علائق و خواسته های مردم نقش دارند و می توانند نگرش مردم را درباره موضوعات مختلف تغییر دهند. اما متاسفانه برخی مدیران ما به اهمیت و جایگاه رسانه ها پی نبرده اند و تعامل خوبی با اهالی رسانه ندارند. این عده از مدیران حتی اعتقادی به وجود روابط عمومی های قوی در دستگاه خود نیز ندارند و بجای آنکه با اهالی رسانه و خبرنگاران رفیق باشند و از نظرات و مشاوره آنان بهره مند شوند، از آنها دوری می کنند و به چشم جاسوس و مزاحم به آنها می نگرند. غافل از اینکه این دوری جستن به زیان خودشان خواهد بود.

در این میان، مدیران تیزهوشی هم هستند که کاملا به ارزش و جایگاه مهم رسانه ها واقف هستند و از طریق برقراری ارتباط سازنده و مناسب با رسانه ها، عملکردهای مثبت دستگاه خود را نیز به اطلاع مردم می رسانند. تعامل و همکاری سازمانها و ادارات با رسانه ها می تواند به تقویت رسانه ها نیز منجر شود و این امر موجب رشد و شکوفایی جامعه خواهد شد.


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ