سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

95/8/7
4:51 ع

 

دنیا هم می تواند بهشت انسان ها باشد

امام علی (ع) در توصیف جایگاه بهشت می فرماید : خداوند انسان های پارسا و با تقوا را در آنجا که خود مى ‏خواهد، زندگى جاوید مى‏ دهد و در نزد خود در جایگاه گرامى و با ارزش منزل مى ‏دهد؛ در سرایى که خداوند آنان را براى دوستان خود برپا ساخته است، سایبان آن عرش او و روشنایى آن، خوشنودى او و دیدار کنندگان آن، فرشتگان و دوستان آن، پیامبران مى ‏باشند.

بهشت، جایگاهی است که همه انسان ها رسیدن به آن را آرزو می کنند. همه افراد در نهاد خویش، چنین خواسته ای را دارند و اهل ایمان هم سودای دستیابی به آن عالم جاویدانِ بدونِ رنج و ناراحتی را در سر می پرورانند. ورود به بهشت مشروط  بر این است که عارف به مقام خداوند و پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) باشیم، و کسی که عارف به این مسئله نباشد، هر چقدر هم که کار نیکی انجام داده باشد، نمی تواند به بهشت وارد شود. تقوا و پارسایی نیز یکی دیگر از عواملی است که آدمی را به بهشت می رساند.

آیات و روایات، بهشت را جای بسیار خوب و زیبایی توصیف کرده اما تصور هر یک از ما از بهشت می تواند متفاوت باشد.

به عقیده من، جایی که هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد باشد، جایی که خشکسالی و کمبود آب نباشد، جایی که هیچ گاه برق و گاز و تلفن و اینترنت قطع نشود، جایی که آب و برق و همه چیز رایگان باشد، جایی که بدون نگرانی از فشار خون و چربی و قند خون، سرطان و کم کاری یا پرکاری تروئید و ... هر چه دلمان بخواهد بخوریم بهشت است.

جایی که بدون ترس از هزینه ها، به هر کجا که دوست داریم سفر کنیم. جایی که بدون دلهره از تصادف و جریمه شدن و بدون اینکه خسته شویم هر جور دلمان می خواهد رانندگی و هر جا دوست داشتیم پارک کنیم. هر اتومبیلی که دوست داریم سوار شویم. هر لباسی که دلمان خواست بپوشیم. یا جایی که از ترس مخارج زندگی و هزینه عروسی، از ازدواج و تشکیل خانواده نترسیم.

جایی که مردم به همدیگر دروغ نگویند، حقه و نیرنگ نزنند، اختلاس و دزدی نکنند، حسادت و دشمنی نداشته باشند و به همدیگر خیانت نکنند آنجا بهشت است.

بهشت جایی است که هیچ کس در حق دیگری ظلم نکند و اگر احیانا هم ظلم کرد محکمه ای عادل وجود داشته باشد که بدون هزینه به داد مظلوم برسد؛ نه اینکه اگر برای دادخواهی به دادگاه مراجعه کردیم بگویند ابتدا فلان مبلغ به حساب دادگستری واریز کن تا به شکایت تو رسیدگی کنیم. هر چقدر مبلغ چک و کلاهبرداری بالاتر باشد مبلغ بیشتری هم باید به حساب دادگستری واریز کنیم. متاسفانه بسیاری از کسانی که مالشان رفته و حقشان ضایع شده از ترس هزینه دادرسی، توان شکایت کردن هم ندارند.

خلاصه اینکه بهشت و جهنم را ما انسانها می توانیم در این دنیا برای خودمان درست کنیم. اگر همه مردم از خدا می ترسیدند و به قوانین احترام می گذاشتند دنیا هم می توانست بهشت باشد.

 


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ