سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

96/9/25
4:5 ع

 

اقتصاد مقاومتی در مطبوعات هرمزگان

به جرات می توان گفت برخی از مطبوعات استان هرمزگان اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خویش قرار داده و بسیار مقاوم بوده اند که در این شرایط بد اقتصادی همچنان منتشر می شوند. هر چند مشکلات اقتصادی مطبوعات استان هرمزگان، موضوع تازه ای نیست و از سالهای قبل اکثر مطبوعات این استان با این مشکلات درگیر بوده اند اما حذف یارانه نشریات این استان و همچنین اجرای سامانه توزیع آگهی ها از سوی وزارت ارشاد شرایط را سخت تر کرده است. مشکلات اقتصادی کمر مطبوعات را شکسته و برخی از نشریات استان هرمزگان مدتهاست که به طور مرتب منتشر نمی شوند و تعدادی نیز به دلیل عدم انتشار طولانی مدت، لغو مجوز شده اند. 

به عقیده بسیاری از کارشناسان اقتصادی، کار مطبوعاتی در ایران خصوصا در شهرستانها توجیه اقتصادی چندانی ندارد و اکثر نشریات سراسری که در کشور موفقیتی هم کسب کرده اند یا وابسته به دولت هستند و یا از سوی بنگاهها و نهادهای دولتی و شبه دولتی مورد حمایت مالی قرار می گیرند. از این رو روزنامه نگاران و خبرنگاران مطبوعات محلی همواره دغدغه و دلهره اقتصادی داشته و می توان گفت لباس رزم بر تن دارند.

در ضمن نکته جالب اینجاست که همواره مسئولان محترم در سخنرانی ها و بیانات شیوای خود به طور مرتب، اهالی رسانه را سربازان جنگ نرم می خوانند ولی عملا کار مثبتی برای تجهیز این سربازان جنگ نرم انجام نمی پذیرد. اگر واقعا روزنامه نگاران سربازان جبهه نرم هستند باید سلاح و مهمات کافی نیز در اختیار داشته باشند تا بتوانند با تهاجم فرهنگی بیگانگان مقابله کنند.

با توجه به اینکه اعتبارات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار ناچیز است و قادر به حمایت از رسانه ها نیست کاش وزارت ارشاد با وزارت دفاع ادغام می شد تا اهالی رسانه کاملا باور کنند که سربازان جبهه نرم هستند.

به قلم: حسین فریدونی - سردبیر هفته نامه صدف


  

پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ