سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

89/11/15
12:37 ص

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  :

 خانه مطبوعات هرمزگان منحل شده است

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن اعلام انحلال خانه مطبوعات این استان گفت: زمان برگزاری انتخابات دور جدید که در تاریخ 30 بهمن ماه اعلام شده بود، لغو و به تاریخ دیگری موکول شد.

 همایون امیرزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس نامه مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورخه 16 آبان ماه سال جاری، حدود سه ماه پیش موضوع انحلال خانه مطبوعات هرمزگان به اداره کل ارشاد استان اعلام شده بود اما به دلایلی از جمله همزمانی ارسال این نامه با ابلاغ اساسنامه جدید خانه مطبوعات صلاح را در این دیدیم که ضمن خودداری از اعلام انحلال با برگزاری انتخابات جدید، فرایند خانه مطبوعات استان ساماندهی شده و مورد اصلاح قرار گیرد.

وی در ادامه با تشریح دلایل این انحلال از سوی مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد، بیان کرد: فاصله گرفتن فعالیت های خانه مطبوعات از حیطه یک تشکل فرهنگی و صنفی و تبدیل شدن آن به تشکلی سیاسی و همچنین عدم ثبت مشخصات اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات در اداره ثبت شرکت ها از جمله دلایلی است که باعث منحل اعلام شدن این تشکل شده است.

به گفته امیرزاده، اصرار اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات بر استقلال طلبی و نپذیرفتن اساسنامه جدید و به تبع آن خارج شدن از چتر حمایتی فرهنگ و ارشاد اسلامی عامل موثر دیگری بر اعلام انحلال این تشکل می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن اشاره به دلایل اعلام انحلال خانه مطبوعات با وقفه ای سه ماهه، گفت: علیرغم میل باطنی و به دلیل اصرار و پیگیری های اداره کل مطبوعات داخلی مجبور به اعلام انحلال شدیم؛ هر چند عدم اتخاذ روند صحیح و اصولی از سوی هیأت مدیره خانه مطبوعات نیز در این خصوص مزید بر علت شد. بنابراین از امروز فعالیت خانه مطبوعات فعلی در استان فاقد وجاهت قانونی است.

وی همچنین ضمن اعلام تعویق زمان برگزاری انتخابات دور جدید خانه مطبوعات که قرار بود در تاریخ 30 بهمن ماه جاری انجام شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر و بنا بر صلاحدید برخی مقامات استانی، انتخابات دور جدید خانه مطبوعات در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد که تعیین زمان دقیق آن منوط به توافق اصحاب مطبوعات و رسانه استان است.

امیرزاده ضمن تقدیر و عذرخواهی از تمامی کسانی که مبادرت به ثبت نام و همکاری در انتخابات جدید نموده اند، گفت: با پایان یافتن زمان ثبت نام کاندیداها در تاریخ 12 بهمن ماه، تعداد 24 نفر برای دور جدید نامزد شدند که بیانگر حضور 80 درصدی مطبوعات و رسانه های استان در این زمینه می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مفاد نامه 9 نفر از مدیران مسوول نشریات محلی در چند ماه گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در این نامه پیشنهاد تشکیل کمیته بررسی مشکلات مطبوعات استان ارایه شده بود که بر همین اساس و ضمن احترام به امضا کنندگان این نامه، زمان برگزاری دور جدید انتخابات توسط این کمیته و با مشارکت سایر اهالی رسانه تعیین و اعلام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان توضیحات بیشتر پیرامون مسایل و چالش های حوزه فرهنگ و هنر استان را به روزهای پس از ایام دهه فجر و برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان موکول کرد.


پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ