سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

91/5/18
12:3 ص

 

امسال هم رئیس جمهور به خبرنگاران قول هدیه داد

 "نون والقلم و ما یسطرون" سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند، امروز 17 مرداد یادآور تلاش کسانی است که همه سختی ها را به جان می خرند تا آگاهی دهند و امید بخشند، خبرنگارانی که با حضور رییس جمهوری در سالن قدیم مجلس شورای اسلامی روزشان گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیین گرامیداشت روز خبرنگار، روز 17 مرداد همزمان با سالروز شهادت "محمود صارمی" خبرنگار شهید ایرنا در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی با حضور "محمود احمدی‌نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

** رییس جمهوری در بدو ورود به سالن مقابل تصویر شهدای عرصه خبر ایستاد و با قرائت فاتحه، به مقام شامخ شهدای خبر ادای احترام کرد.

**مراسم با قرائت آیاتی نورانی از کلام‌الله مجید و پخش سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

**در این مراسم "سیدمحمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی‌اکبر جوانفکر" مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری و مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، محمد جعفر محمدزاده معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدصولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و شماری دیگر از مسوولان نیز حضور داشتند.

** در ردیف اول، خبرنگاری که به طرح پرسش‌های طولانی و تحلیلی شهره است، در کنار مسوولان نشسته بود و هنگامی که رییس جمهوری، وزیر ارشاد و مدیرعامل ایرنا برای احوالپرسی با یکی از مسوولان از صندلی خود بلند شدند، این خبرنگار نیز طبق روال، از فرصت استفاده کرده، به سمت احمدی‌نژاد رفت و نامه خود را به وی داد.

**سپس مجری برنامه اعلام کرد که تعدادی خبرنگار از جمله ایرنا، باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبر، مهر، فارس، روزنامه جام جم و یکی از عکاسان به نمایندگی از اهالی رسانه به مدت سه دقیقه صحبت می‌کنند.

** نخستین سخنران خبرنگاری بود که بیشتر سخنان خود را به کمبود کاغذ در مطبوعات اختصاص داد. رییس جمهوری نیز در سخنان خود اعلام کرد که دستورات لازم را در این رابطه به وزیر ارشاد داده است.

** سخنران دوم یک خبرنگار زن بود که از انتقادناپذیری برخی مسوولان و برخورد آنها با خبرنگاران گله کرد و از رییس جمهوری خواست به این موضوع اهتمام شود که احمدی نژاد در حالی که پیچاندن گوش را با دست نشان می داد به مزاح گفت: گوش این مسوولان را می‌پیچانم.

** خبرنگار مهر نیز از بخش اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری انتقاد کرد که رییس جمهوری گفت: هر جا که بی‌عدالتی شده بگویید رسیدگی کنیم؛ البته بودجه‌تان را هم می دهیم. رییس جمهوری در ادامه گفت: این خبرگزاری مستقل است اما بودجه خود را از دولت می‌گیرد.

**یکی از خبرنگاران به جای سخنرانی، فقط به خواندن شعری که خود سروده بود، اکتفا کرد.
وی در این شعر با عنوان " انتظار " آرزو کرد که قلم ها برای تعجیل در ظهور حضرت امام زمان (عج) به حرکت درآید که این سروده مورد توجه و تمجید رییس جمهوری قرار گرفت.

**رییس جمهوری در بخشی از سخنان خود لبخند به لب به دیدارش با یکی از مسوولان اشاره کرد و افزود: در این دیدار از هجوم سنگین برخی مطبوعات و تلاش آنها برای تضعیف دولت گفتم که آنها می‌خواهند شیرازه امور از بین برود؛ یا جلوی آنها را بگیرید یا با روش احمدی‌نژادی که روش شناخته شده‌ای است، خودم جلوی آنها را می‌گیرم.

** خبرنگار ایرنا به بیان برخی خواسته‌های اهالی رسانه اشاره کرد و گفت که "مجردها سفارش کردند که بگویم آنها متعهد می‌شوند که ازدواج کنند؛ از این رو آنها نیز در اولویت وام خرید مسکن قرار گیرند. طرح این موضوع با خنده رییس جمهوری و حاضران همراه شد؛ احمدی‌نژاد به شوخی گفت اگر تعهد محضری دهند، آنها نیز در اولویت وام خرید مسکن قرار می‌گیرند.

** برخی خبرنگاران به بسته بودن سایت "سمان" برای ثبت مشخصات به منظور تکمیل تقاضای وام مسکن خود اشاره کردند که در این هنگام رییس جمهوری با خنده گفت: پس سخنان وزیر ارشاد تبلیغات بود. سپس رو به حسینی، وزیر ارشاد گفت: ما که ظرفیت به اندازه کافی داریم، سایت را باز کنید تا همه کسانی که از ثبت‌نام بازمانده‌اند، فرم‌ تقاضا را تکمیل کنند.

** خانم خبرنگاری از رییس جمهوری خواست تا به مساله وام خرید مسکن آنها به دلیل شرایط خاص این قشر از بانوان به طور جدا از مساله متاهل بودن آنها توجه شود. احمدی‌نژاد نیز با لبخند گفت: "باید برای وام مسکن خانم‌های مجرد خبرنگار تفاوت قائل بود، زیرا نمی‌توانند خود شخصا برای ازدواج اقدامی کنند و باید منتظر بمانند."

** رییس جمهوری در بخشی از سخنان خود گفت: ملت ایران را دوست داریم و به آنها افتخار می کنیم، چه کنیم؟ ملت ایران را دوست داریم و دعا می‌کنیم که خداوند این دوست داشتن و محبت را از ما نگیرد. یکی از خبرنگاران حاضر در مراسم نیز با صدای بلند گفت: دکتر، ما هم تو را دوست داریم.

**پس از پایان سخنان رییس جمهوری، خبرنگاران اطراف وی حلقه زدند و مسایل خود را دوباره با رییس جمهوری مطرح کردند، دکتر احمدی نژاد با حوصله به صحبت ها و مشکلات تک تک خبرنگاران گوش می داد و از وزیر ارشاد می خواست که تصمیمات لازم در این راستا اتخاذ شود.

** مجری برنامه در همان حین که خبرنگاران مشغول صحبت با رییس جمهوری بودند اعلام کرد که قرار است امسال نیز هدیه روز خبرنگار از سوی رییس جمهوری به خبرنگاران اعطا شود.

**حضور رییس جمهوری در حلقه خبرنگاران حدود نیم ساعت طول کشید، آنها پس از مطرح کردن مسایل خود با رییس جمهوری با وی عکس یادگاری گرفتند.

** این نکته را نباید از قلم انداخت که جلسه امروز خبرنگاران با رییس جمهوری به قدری صمیمی بود که خبرنگاران بارها و بارها در میان سخنرانی رییس جمهوری، سخنان او را قطع کرده و نکات مد نظر خود را یادآور شدند که احمدی نژاد نیز با روی خوش به آنها پاسخ می داد.


پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ