سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

98/8/29
5:7 ع

دکتر همتی در شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان خبر داد:

فاز دوم آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس بزودی به بهره برداری می رسد

استاندار هرمزگان گفت: برای دو پروژه بزرگ آبرسانی در شهرستان بشاگرد که در ماه های پایانی سال جاری افتتاح می شوند، 400 میلیارد تومان هزینه شده و این طرح ها تحول بزرگی را در آبرسانی به این شهرستان ایجاد می کنند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به گزارش اداره کل هواشناسی استان هرمزگن مبنی بر میزان بارندگی در استان از ابتدای سال آبی جاری، عنوان کرد: از ابتدای ماه مهر و آغاز سال آبی 98 در هرمزگان تا کنون میانگین بارندگی در استان 33 میلی متر بوده که نسبت به دوره بلند مدت اخیر و مدت مشابه سال گذشته، افزایش قابل توجهی یافته است.

وی ادامه داد: با این میزان بارندگی خوب در ابتدای سال آبی و همچنین پیش بینی مبنی بر بارندگی بیشتر در ادامه این سال، هرمزگان به لحاظ منابع آب و ذخیره سازی آب در سدها وضعیت خوبی دارد.

 

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به پیش بینی بارندگی در مناطق مختلف استان طی روزهای آینده، فرمانداران و ستادهای مدیریت بحران در شهرستان های استان آمادگی کامل را داشته باشند و مردم نیز نکات ایمنی را رعایت کنند.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای دو پروژه بزرگ و مهم آبرسانی در شهرستان بشاگرد، بیان داشت: طرح آبرسانی از سد جگین تا شهر سردشت در مرکز شهرستان بشاگرد و در ادامه آن تا شهر گوهران به خوبی اجرا شده و در حال تکمیل است.

وی گفت: این پروژه بزرگ با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد تومان اجرایی شده و شامل 80 کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی، 20 هزار متر مکعب مخزن، ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 150 لیتر بر ثانیه و تصفیه خانه است و علاوه بر آبرسانی به دو شهر سردشت و گوهران، به 24 روستا نیز آبرسانی خواهد کرد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: دیگر طرح بزرگ در شهرستان بشاگرد، آبرسانی از سد سهران به 55 روستا در این شهرستان می باشد که با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان در حال اجراست و شامل 282 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، 70 باب مخزن با ظرفیت هفت هزار و 50 متر مکعب و 18 ایستگاه پمپاژ است.

همتی خاطرنشان کرد: در مجموع برای این دو پروژه بزرگ که در ماه های پایانی سال جاری در شهرستان بشاگرد افتتاح می شوند، 400 میلیارد تومان هزینه شده که تحول بزرگی را در آبرسانی به این شهرستان ایجاد می کند.

وی همچنین به آماده سازی دو آب شیرین کن در بندرعباس اشاره کرد و اظهار داشت: فازهای دوم و سوم آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس که ظرفیت هر فاز آن 20 هزار متر مکعب شیرین سازی آب است، در ماه های پایانی سال جاری افتتاح می شوند.

استاندار هرمزگان افزود: فاز نخست آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس با ظرفیت 200 هزار مترمکعب نیز به زودی بهره برداری و افتتاح خواهد شد.

همتی یادآور شد: این پروژه های مهم و بزرگ، تامین آب پایدار را در هرمزگان به همراه خواهند داشت و به پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر این استان کمک می کنند.


پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ