سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

99/5/11
7:10 ع

 

دلیل کمبود سیلندرگاز در هرمزگان چیست؟

چند وقتی است که شهروندان بندرعباس و برخی نقاط استان هرمزگان با کمبود کپسول های سیلندر گاز مایع مواجه هستند و هر بار که به جایگاههای توزیع سیلندر گاز مراجعه می کنند با صف های طویل برخورد کرده و بیشتر شهروندان نیز با دست خالی به منزل بر می گردند زیرا موفق به دریافت کپسول گاز پر نمی شوند. 

اکنون این سئوال برای مردم استان پیش آمده که راز کمبود گاز مایع در چیست؟ برخی معتقدند که دلیل نایاب شدن کپسول گاز این است که بنزین سهمیه بندی و قیمت آزاد آن افزایش پیدا کرده و بیشتر رانندگان خودروها اقدام به گازسوز کردن خودروهای خود به وسیله کپسول گاز مایع کرده اند، هر چند این کار از نظر ایمنی خودروها بسیار خطرناک است اما با کمال تاسف شاهد رشد روزافزون این اقدام هستیم. برخی دیگر از شهروندان نیز عقیده دارند کمبود گاز مایع جهت ترغیب و تشویق نمودن خانواده ها به استفاده از انشعاب گاز شهری به وجود آمده است. 

گفتنی است توزیع کپسول های گاز بر عهده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی است و ارتباطی به شرکت گاز استان هرمزگان ندارد. ضمنا با توجه به اینکه شبکه گاز رسانی در شهر بندرعباس و سایر نقاط استان هرمزگان به سرعت در حال انجام است، عاقلانه ترین کار این است که شهروندان در اسرع وقت نسبت به اخذ اشتراک گاز طبیعی اقدام نموده و خود را از رنج و مشقت تهیه سیلندر گاز راحت کنند. 

شایان ذکر است مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان در این رابطه گفت: هیچگونه کمبودی وجود ندارد و طبق روال همیشگی توزیع کامل سهمیه های گاز مایع در بخش های مختلف شهری و روستایی استان ادامه دارد. 

عبدالله احمدی کمرپشتی گفت: در تامین و توزیع گاز مایع هیچ کمبودی نداریم و شرکت های موزع تمام سهمیه های شهرستان های استان را بموقع دریافت می کنند. 

وی ادامه داد: این شرکت ها پس از دریافت گاز توسط خودروهای گازکش کپسول های گاز خانگی را در تاسیسات گاز پرکنی خود آماده و توزیع می کنند. 

احمدی کمرپشتی در ادامه توضیحات خود گفت: نظارت بر نحوه توزیع و نرخ کپسول های گاز خانگی بر اساس دستورالعمل ها بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و فرمانداری ها است.

با این تفاصیل به این نتیجه می رسیم که کمبود یا گرانی سیلندر گاز ارتباط مستقیمی به شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان نیز ندارد زیرا شرکت های توزیع کننده سیلندر گاز متعلق به بخش خصوصی است و مجوز فعالیت خود را از سازمان صنعت، معدن و تجارت اخذ می کنند.

صدف نیوز/ حسین فریدونی


پیام رسان

+ رونق فضای مجازی، رهاورد «کرونا» / یادداشتی به قلم: حسین فریدونی – سردبیر هفته نامه صدف

مشخصات مدیر وبلاگ
 
لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ